Protecția Consumatorilor și AEP s-au mutat din Palatul Administrativ. Urmează Consiliul Județean

[post-views]

Instituțiile deconcentrate, care-și desfășoară activitatea în incinta Palatului Administrativ din centrul Târgu-Jiului, afectat de cutremurele din 2023, nu-și pot reloca, deocamdată, activitatea. Se așteaptă, mai întâi, aprobarea bugetelor ministerelor de resort de care aparține fiecare.

Consiliul Județean Gorj a demarat procedurile privind relocarea angajaților în altă clădire.

Până acum, doar două instituții s-au mutat în alte spații: Comisariatul Județean pentru Protecția Consumatorilor și Autoritatea Electorală Permanentă, spune prefectul Virgil Drăgușin.

Articole similare:

Interviurile Infinit FM din data de 23 iunie 2026. Invitați: Eduard Ladaru (AUR) și Pantelimon Manta

...
[post-views]

Gorjonline: Bărbat din Gorj arestat preventiv după ce ar fi violat în mod repetat propria fiică de...

[post-views]

Situația este dezastruoasă, este ireversibilă, se apropie închiderea. Au uitat de Complexul Energetic Oltenia, afirmă Nicu Bunoaica,...

[post-views]

Ultima oră

Plasare produse

Infinit hits: