Fugaru: Mi s-a întâmplat ce nu credeam! Am fost sunat de primari PSD

[post-views]

Ion Fugaru susține că sunt nemulțumiri majore în organizațiile PSD și PNL din Gorj, din cauza Guvernului Ciolacu 2.

”M-au sunat primari PSD, care m-au rugat să spun cu voce tare că sunt de acord cu această schimbare” declară fostul viceprimar al orașului Târgu-Cărbunești, care a trecut în tabăra lui Călin Georgescu, în ultima perioadă.

Primarii social-democrați i s-ar fi plâns că nu mai pot ține populația în frâu, în sensul că a crescut simpatia pentru suveraniști.  

Nici în tabăra liberală nu este liniște. Cei de la Gorj ar fi nemulțumiți că s-a făcut din nou guvern alături de PSD, mai spune Ion Fugaru.

Fugaru explică de ce Călin Georgescu nu a participat la protestele masive, de la București, de la finalul săptămânii trecute. S-a temut că ar urma să-i fie făcut vreun dosar penal, care să-i știrbească imaginea.  

”Vrem nu vrem, hoția din România trebuie să dispară, nivelul de corupție a ajuns la 80%” declară fostul viceprimar.

Articole similare:

Primarii PSD sunt convinși că Guvernul Veștea va trece la votul din parlament. Partidul Social-Democrat a decis,...

[post-views]

Fostul deputat Pantelimon Manta spune că soarta lui Ilie Bolojan va fi decisă de votul de învestitură...

[post-views]

Interviurile Infinit FM din data de 22 iunie 2026. Invitați: Primarii Liviu Cotojman (PNL) și Marius Popescu...

[post-views]

Ultima oră

Plasare produse

Infinit hits: