Popa: Nu mi se pare normal să pun ștampila pe un om care apreciază legionarii

[post-views]

Social-democratul Luis Popa, director în Consiliul Județean Gorj, a anunțat că o va susține pe Elena Lasconi, la alegerile prezidențiale de duminică.

“Nu mi se pare normal să pun ștampila pe un om care apreciază legionarii, care spune că înțelepciunea rusească este o variantă pentru România, care trimite femeile la cratiță” argumentează social-democratul.

Popa afirmă că decizia de a o susține pe Elena Lasconi este una personală.

Popa îl taxează pe independentul Călin Georgescu și pentru că a afirmat că nu a cheltuit bani în campania electorală, pentru promovarea în mediul online, însă, ulterior, s-a dovedit că nu a fost așa.

Articole similare:

Biroul Politic Național al PNL și Grupurile Parlamentare ale PNL au adoptat, marți, în unanimitate, o rezoluție...

[post-views]

Primăria Turceni ar urma să obțină, până la jumătatea lunii mai, licența de explorare a apelor termale,...

[post-views]

Intrarea în piață a centralei pe gaze de la Mintia va scumpi energia electrică, nu o va...

[post-views]

Raed Arafat, șeful Departamentului pentru Situații de Urgență (DSU), a fost audiat și a fost pus sub...

[post-views]

Ultima oră

Plasare produse

Infinit hits: