Sute de persoane s-au distrat la Balul Pescarilor

[post-views]

Câteva sute de pescari s-au distrat, la sfârșitul săptămânii trecute, la cea de-a doua ediție a Balului Pescarilor din Gorj.

Petrecerea a fost organizată la Dolce Vita Ballroom, chiar pe malul Jiului, nu departe de unul din locurile în care gorjenii pasionați de pescuit vin pentru a prinde pești.

Distracția a fost asigurată pe parcursul nopții de formația Triton, de Dumitru Vasilescu și Nikos Drăgulina, care a și avut o piesă special dedicată sărbătoriților.

Pentru participanții la Balul Pescarilor, organizatorii au pregătit un meniu special, bazat pe mai multe feluri de pește, dar și pe fripturi și grătare, după cum au menționat Mărin Proțap și Alex Motoc.

Pentru pescari a doua ediție a balului a fost un bun prilej pentru a se lăuda cu capturile de peste an, dar și pentru a gusta din preparatele speciale oferite de gazde.

Vicepreședintele Asociației Județene a Vânătorilor și Pescarilor Gorj, Claudiu Fiu, a dat asigurări că pe râurile din județ încă există suficient pește pentru ca pasionații de pescuit să poată avea parte de capturi mari.

Articole similare:

Polițiștii gorjeni au reținut 84 de permise și au aplicat 953 de amenzi șoferilor vitezomani în cadrul...

[post-views]

Primarul PSD al comunei Bâlteni, Marius Popescu, este nemulțumit că adversarii politici îl acuză că nu atrage...

[post-views]

Președintele Nicușor Dan îi cheamă, miercuri, la consultări, pe liderii partidelor din coaliția de guvernare, a anunțat...

[post-views]

Interviurile Infinit FM din data de 21 aprilie 2026. Invitat: Ion Rușeț(PSD), fost senator de Gorj

...
[post-views]

Ultima oră

Plasare produse

Infinit hits: