Vrea să înființeze un sindicat nou în CE Oltenia

[post-views]

Constantin Popescu, fost membru al directoratului Complexului Energetic Oltenia, și viitor primar al orașului Turceni, ia în calcul înființarea unui nou sindicat în cadrul companiei.

”90% dintre liderii sindicali actuali au deciziile de pensionare în buzunar, interesul lor față de această zonă nu mai este la nivelul așteptării oamenilor” a declarat Popescu în emisiunea Interviurile Infinit FM.

Acesta a amintit de vremurile în care sindicatele din minerit erau atât de puternice încât schimbau directori și blocau orașe, în vreme ce, acum, se mulțumesc să anunțe majorări salariale.  

Articole similare:

Ministerul Educaţiei anunţă că aproape 131.000 de candidaţi sunt aşteptaţi să susţină probele scrise ale examenului de...

[post-views]

Duminică, 16 județe vor fi sub avertizare Cod roșu. Este vorba de județele Satu Mare, Maramureș, Bihor,...

[post-views]

Ultima oră

Plasare produse

Infinit hits: