Vrea să înființeze un sindicat nou în CE Oltenia

[post-views]

Constantin Popescu, fost membru al directoratului Complexului Energetic Oltenia, și viitor primar al orașului Turceni, ia în calcul înființarea unui nou sindicat în cadrul companiei.

”90% dintre liderii sindicali actuali au deciziile de pensionare în buzunar, interesul lor față de această zonă nu mai este la nivelul așteptării oamenilor” a declarat Popescu în emisiunea Interviurile Infinit FM.

Acesta a amintit de vremurile în care sindicatele din minerit erau atât de puternice încât schimbau directori și blocau orașe, în vreme ce, acum, se mulțumesc să anunțe majorări salariale.  

Articole similare:

Festivalul de Film „Acasă la Brâncuși”, desfășurat în perioada 4–8 august 2026, în Poiana Nucet din Peștișani,...

[post-views]

Trei bărbați s-au luptat sâmbătă, printre mașinile de pe o stradă din Târgu Jiu, cu macete și...

[post-views]

Un echipaj al Serviciului de Ambulanță Județean (SAJ) Cluj a fost atacat cu bâte, topoare și pietre...

[post-views]

Ultima oră

Plasare produse

Infinit hits: