18:47 Iulian Popescu: Luptăm pentru democrație şi adevăr

[post-views]

Iulian Popescu, candidatul Partidului Naţional Liberal la Primăria Târgu-Jiu, anunţă că va lupta „până la capăt” pentru renumărarea voturilor sau reluarea alegerilor în municipiu.

Conform anunţului făcut Biroul Electoral, Popescu a pierdut alegerile locale din 9 iunie la o diferenţă de 1000 de voturi faţă de actualul primar PSD, Marcel Romanescu. PNL Gorj a contestat, însă, rezultatul acuzând fraude.

„Mulțumesc pentru sutele de mesaje şi pentru cei care au ieșit în stradă pentru legalitate, dreptate şi normalitate. Luptăm pentru democrație şi adevăr. Am identificat foarte multe nereguli asupra procesului electoral printre care: procese verbale semnate în alb, modificate din pix, nesemnate și neștampilate etc. Am anunțat organele penale și am depus sesizări. Vom duce lupta până la capăt pentru contestație, pentru a cere renumărarea voturilor și dacă va fi cazul, reluarea alegerilor” a notat Popescu pe pagina de socializare.

Articole similare:

Consiliul Politic Național al PSD se reunește, duminică, 1 februarie, la Vila Lac, pentru a stabili prioritățile...

[post-views]

Un tânăr, în vârstă de 21 de ani, din comuna Mătăsari, figurează pe lista persoanelor urmărite publicată...

[post-views]

Gerul se va resimți puternic în special dimineața și noaptea, inițial în Moldova, apoi în Dobrogea, estul...

[post-views]

Primarul Târgu-Jiului, Marcel Romanescu, a reacționar dur, pe Facebook, după ce un spațiu verde, din zona 9...

[post-views]

Ultima oră

Plasare produse

Infinit hits: