Deputatul Mihai Weber, președintele PSD Gorj, observă că liberalii și-au făcut o profesie din ”a băga capul în tablou”, aluzie la faptul că-și arogă merite pentru drumul de mare viteză Craiova-Târgu-Jiu.
Liderul social-democraților amintește că această investiție este proiectul său de suflet, pentru care luptă de ani de zile.
”Acum, când este în execuție, apar tot felul de oameni care încearcă să se urce pe podium. Degeaba încearcă, și rama este plină” afirmă Weber.
Senatorul Ion Iordache, președintele PNL Gorj, a declarat că ar mai trebui făcute câteva noduri de acces pe viitorul drum expres, pentru că, altfel, vor fi distanțe prea mari de parcurs pentru unii dintre locuitorii zonelor tranzitate.
”Nici nu s-au apucat oamenii de lucru și acum vrem descărcare pe fiecare drum comunal în parte” reacționează Mihai Weber.