RECLAMA TA AICI

Contactează echipa de marketing pentru a obține o oferta personalizată


DESIGN & REDESIGN WEBSITE

Dolce Vita Ballroom

Evenimente

RECLAMA TA AICI

Contactează echipa de marketing pentru a obține o oferta personalizată


DESIGN & REDESIGN WEBSITE

Dolce Vita Ballroom

Evenimente

Liderii minerilor neagă că s-ar pregăti proteste la București

Liderii minerilor din Oltenia neagă că s-ar pregăti proteste la București, în contextul anulării alegerilor prezidențiale, așa cum a transmis, joi seara, un post național de televiziune.

”Sunt diversiuni ale unora care n-au subiecte de presă și vor să ne arunce pe noi în față” declară Dumitru Pîrvulescu, președintele Federației Naționale Mine Energie.   

FNME a declanșat un calendar de acțiuni înainte de alegeri, dar le-a suspendat și așteaptă, acum, instalarea noului guvern.

”Lumea e supărată pentru că n-au făcut nimic politicienii pentru noi, a fost un vot împotriva lor, nu pentru Călin Georgescu” declară Pîrvulescu.  

Constantin Crețan, președintele Federației Naționale a Muncii, spune că, după instalarea noului guvern, minerii vor merge la București pentru a-și prezenta revendicările noului șef de la Energie. Sindicalistul neagă că s-ar pregăti proteste în această perioadă.  

Articole similare:

Ultima oră:

Alte articole:

Evenimente recomandate:

„One Step to Infinity. Brâncuși – UNESCO 2024”

Este ziua în care operele lui Constantin Brâncuşi de la Târgu-Jiu vor fi incluse în Patrimoniul Mondial UNESCO.

Plasare produse:

INFINIT HITS: