RECLAMA TA AICI

Contactează echipa de marketing pentru a obține o oferta personalizată


DESIGN & REDESIGN WEBSITE

Dolce Vita Ballroom

Evenimente

RECLAMA TA AICI

Contactează echipa de marketing pentru a obține o oferta personalizată


DESIGN & REDESIGN WEBSITE

Dolce Vita Ballroom

Evenimente

Adrian Tudor, locul 3 la Târgu Jiu. ”Ne punem la masă cu toată lumea”

Partidul Verde aproape și-a dublat scorul obținut în 2020 și a reușit să se claseze pe locul 3, la alegerile locale, în municipiul Târgu-Jiu, cu un scor de peste 9%.

Formațiunea politică va avea cel puțin doi consilieri municipali. Liderul organizației, Adrian Tudor, afirmă că este posibil ca, în urma redistribuirii, să-l obțină și pe cel de-al treilea. În ceea ce privește discuțiile privind formarea majorității în consiliul municipal, fostul viceprimar afirmă că verzii se vor pune “la masa discuțiilor cu toată lumea”.

Adrian Tudor a reușit să obțină circa 12% din voturile târgujienilor prezenți duminică la vot. Liderul verzilor susține că lupta a fost strânsă, între candidații PSD și PNL la Târgu-Jiu, din cauză că reprezentanții acestor formațiuni “au aruncat pe piață sondaje mincinoase”, înainte de alegeri.

Articole similare:

Ultima oră:

Alte articole:

Evenimente recomandate:

„One Step to Infinity. Brâncuși – UNESCO 2024”

Este ziua în care operele lui Constantin Brâncuşi de la Târgu-Jiu vor fi incluse în Patrimoniul Mondial UNESCO.

Plasare produse:

INFINIT HITS: